Kontakt

Tillsammans med er – privatkunder, krogar och Systembolagsbutiker – vill vi på Galatea se till att göra landets dryckeskonsumenter och restauranggäster aningen nöjdare, gladare och lyckligare, så ofta vi kan. Kontakta oss gärna!

Besöksadress
Galatea AB
Gustavslundsvägen 133, 9 tr
167 51 Bromma

Org.nr: 556504-0606

Postadress
Galatea AB
Box 15112
167 15 Bromma

Ordertelefon
020 – 21 24 10

Ordermail
order@galatea.se

Orderfax
0586 – 842 88

Marknad

Anders Engman

Mässansvarig

070 – 512 1758
anders.e@galatea.se

Jens Henricson

Brand Manager - Sprit

08 – 600 7408
072 – 560 6150
jens@galatea.se

Karolina Lansman

Brand Manager - Vin

070 – 539 8864
karolina@galatea.se

Daniel Boltes Persson

Brand Manager - Öl

070 – 045 4878
daniel.b@galatea.se

Erik Dellgren

Brand Manager - Öl

070 182 7991
erik@galatea.se

Marc Eysermans

Brand Manager Öl / Export

08 – 600 7402
070 – 328 0020
marc@galatea.se

Marcus Friari

Brand Manager svenska ölvarumärken

08 – 600 7412
070 – 626 2866
marcus@galatea.se

Filip Nilsson

Brand Ambassador

072-557 4100
filip.n@galatea.se

Lucie Watson Donnert

Marknadsassistent

08 – 600 7429
073 – 675 3787
lucie@galatea.se

Fanny Lundberg

Marknadsassistent

072 – 245 4410
fanny@galatea.se

Marie Elvshammar

Art Director/kommunikationsansvarig

08 – 600 7411
070 – 247 8669
marie@galatea.se

Sören Sörensen

Key Account / Business Development Manager

08 – 600 7415
070 – 672 7064
soren@galatea.se

Christian Lindblom

Key Account Manager On Trade

08 – 600 7416
076 – 148 7200
christian@galatea.se

Fredrik Carlsson

Key Account Manager DVH, Servicehandel och Export

08-600-7404
070-225 2568
fredrik@galatea.se

Sälj

Toppen
Caj Jansson

Grossistansvarig Teknisk utrustning / beställning av fatservice

08 – 600 7410
070 – 935 9704
caj@galatea.se

Johan Ericsson

Restaurangsäljare - Göteborg, Halland & Västergötland

08 – 600 7417
070 – 416 9421
johan@galatea.se

Jörgen Derantz

Restaurangsäljare - Stockholm, Uppsala

08 – 600 7413
070 – 935 9701
jorgen@galatea.se

Magnus Rode

Restaurangsäljare - Norrland

08 – 600 7425
070 – 666 6344
magnusr@galatea.se

Peter Skogblad

Restaurangsäljare - Stockholm, Gotland

08 – 600 7409
073 – 332 5890
peter@galatea.se

Tomas Härenstam

Restaurangsäljare - Stockholm City

08 – 600 7424
070 – 393 9362
tomash@galatea.se

Thomas Landström

Restaurangsäljare - Skåne, Blekinge

08 – 600 7426
0704 – 16 94 22
t.landstrom@galatea.se

Tobias Forsberg

Restaurangsäljare - Göteborg, Bohuslän, Halland & Västergötland

08 – 403 078 60
070 – 629 3830
tobias@galatea.se

Pierre Noldin

Restaurangsäljare - Småland, Östergötland & Öland

070-561 1152
pierre@galatea.se

Matz Fägnell

Säljare

070-554 6951
M.fagnell@galatea.se

Philippe Afola

Säljare

073-346 1833
philippe@galatea.se

Robert Flöijer

Säljare

070-659 8970
robert@galatea.se

Vivianne Carlsson

Säljare

073-524 19 33
vivi@galatea.se

Ekonomi

Toppen
Anette Eklöf

Finansiell Controller

070-735 5921
anette@galatea.se

Jacob Nordwall

Business controller

08 – 403 078 62

070 – 362 0280

jacob@galatea.se

 

Lukas Hein

Business Controller

072 – 535 4900

lukas@galatea.se

Carl-Henrik Nauclér

System/IT

08 – 600 7418
070 – 333 7418
calle@galatea.se

 

Företagsledning

Toppen
Göran Atterling

Ekonomichef

08 – 600 7419
070-380 95 00
goran@galatea.se

Lasse Persson

VD - Sigtuna Brygghus

08 – 600 7422
072 – 220 9700
lasse@galatea.se

Mats Folkeson

VD - Verkställande Direktör

Chriss Österberg

HR Chef

Ulf Sedlacek

Försäljningsdirektör

08 – 600 7409
070 – 559 0102
ulf@galatea.se

Stabs funktioner

Toppen
Mia Hernodh

Miljö- och Kvalitetsprojektledare

08 – 600 7421
072 – 219 7400
mia@galatea.se

Kontakta oss

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.

Galateas Nyhetsbrev

Hör av dig till oss!

Kontakta oss