producerat av xponent

    Kontakt

    Galatea AB

    Besöksadress:
    Gustavslundsvägen 133, 9 tr
    167 51 Bromma

    Postadress:
    Box 15112
    167 15 Bromma

    Org.nr: 556504-0606

    Telefon, växel: 020 – 21 24 00
    info@galatea.se


    Order

    Ordertelefon 020 – 21 24 10

    Orderfax 0586 – 842 88

    Ordermail order@galatea.se


    Restaurangsäljare

    Skåne, Blekinge
    Thomas Landström
    08 – 600 7426
    0704 – 16 94 22
    t.landstrom@galatea.se

    Göteborg, Halland & Västergötland
    Johan Ericsson
    08 – 600 7417
    070 – 416 9421
    johan@galatea.se

    Göteborg, Bohuslän,
    Halland & Västergötland

    Tobias Forsberg
    08 – 403 078 60
    070 – 629 3830
    tobias@galatea.se

    Stockholm, Uppsala
    Jörgen Derantz
    08 – 600 7413
    070 – 935 9701
    jorgen@galatea.se

    Stockholm, Gotland
    Peter Skogblad
    08 – 600 7409
    073 – 332 5890
    peter@galatea.se

    Stockholm City
    Tomas Härenstam
    08 – 600 7424
    070 – 393 9362
    tomash@galatea.se

    Småland, Östergötland & Öland
    Christian Lindblom
    08 – 600 7416
    076 – 148 7200
    christian@galatea.se

    Dalarna, Närke, Värmland
    & Västmanland

    Peter Tomasek
    08 – 600 7423
    072 – 210 0440
    petert@galatea.se

    Norrland
    Magnus Rode
    08 – 600 7425
    070 – 666 6344
    magnusr@galatea.se


    Grossistansvarig
    Teknisk utrustning / beställning av fatservice
    Caj Jansson
    08 – 600 7410
    070 – 935 9704
    caj@galatea.se


    Ekonomichef
    Göran Atterling
    08 – 600 7419
    072 – 706 2900
    goran@galatea.se

    Ekonomi
    Valentina Gazivoda Robertsson
    08 – 600 7403
    072 – 530 9175
    valentina@galatea.se

    Ekonomi krog
    Patricia Asplind
    08 – 600 7427
    073 – 683 4231
    patricia@galatea.se

     

    Säljchef
    Ola Malmqvist
    08 – 600 7414
    073 – 364 3200
    ola@galatea.se

    Försäljningsdirektör & vVD
    Mats Folkeson
    08 – 600 7407
    070 – 835 8148
    mats@galatea.se

    Key Account / Business Development Manager
    Sören Sörensen
    08 – 600 7415
    070 – 672 7064
    soren@galatea.se

    Marknadskoordinator
    Systembolaget / export / miljöansvarig

    Mia Hernodh
    08 – 600 7421
    072 – 219 7400
    mia@galatea.se

    Marknadsassistent
    Nesrin Kaya
    08 – 600 7429
    070 – 323 5800
    nesrin@galatea.se

    PR- och eventansvarig
    Daniel Edin
    08 – 600 7428
    073 – 646 0280
    daniel@galatea.se


    Head brewer S:t Eriks Bryggeri
    Jessica Heidrich
    08 – 600 7404
    070 – 403 9740
    jessica@galatea.se


    Brand manager vin
    Dan Samson
    08 – 600 7401
    073 – 444 9182
    dan@galatea.se

    Brand manager öl
    Stefan Johansson
    08 – 600 7420
    070 – 274 9621
    stefan@galatea.se

    Brand manager öl
    Marc Eysermans
    08 – 600 7402
    070 – 328 0020
    marc@galatea.se

    Brand manager öl
    Daniel Boltes Persson
    070 – 045 4878
    daniel.b@galatea.se

    Brand manager svenska varumärken
    Marcus Friari
    08 – 600 7412
    070 – 626 2866
    marcus@galatea.se

    Produktion/utveckling svenska varumärken
    Lasse Persson
    08 – 600 7422
    072 – 220 9700
    lasse@galatea.se

    Brand manager sprit
    Peter Edin
    08 – 600 7411
    070 – 942 3424
    petere@galatea.se

    Kontakta Galatea

    Namn*

    E-post*

    Ämne

    Meddelande

    *glöm inte att fylla i ditt namn och din e-postadress

    nyhetsbrevs-popup-header

    GALATEAS NYHETSBREV

    Med vårt nyhetsbrev får du information om nya produkter, berättelser om människor i vår bransch och tips om mat, kurser och bryggeribesök. Gör som hundratals andra redan gjort, prenumerera...

    Du kan när som helst pausa eller avbryta din prenumeration.

    You have Successfully Subscribed!

    Galatea Spirits AB